sobota, 17 października 2015

Toutorial do PicMonkey: Jak zmienić wyraz twarzy lalki bez konta premium

Hej!
Z góry przepraszam, że już ponad tydzień nic nie pisałem, ale w nocy z zeszłego piątku na zeszłą sobotę miałem jakąś grypę żołądkową czy coś i całą noc... No cóż, wiecie co robiłem, nie chcę wam obrzydzać xP Później gorączka i takie tam... (Tak ogólnie to jeżeli też miewacie takie problemy i chcielibyście się dowiedzieć o tym trochę więcej polecam zajrzeć TUTAJ - bardzo fajna strona, która myślę, że może pomóc ;)) W poniedziałek zostałem jeszcze w domu we wtorek poszedłem do szkoły, w środę siedziałem w domu ponieważ było pasowanie pierwszych klas (nie było lekcji) a jako że nie mam blisko do szkoły, a nikt nie mógł nas odebrać o tej porze to rodzice pozwolili mi zostać. Następnie w czwartek po szkole musiałem się uczyć do klasówki na wczoraj i tak wiecie wszystko zleciało...

Dobra, to to był wstęp z życia wzięty. A teraz przejdźmy do posta. Będzie to chyba pierwszy mój toutorial i zaraz Wam pokażę dokładnie czego będzie dotyczył (jeżeli ktoś nie ogarnął po tytule)

A więc pokażę wam przykładowe zdjęcia przerobione tym sposobem:

I to które będę pokazywał dzisiaj, czyli Hunter z nową miną :D


Jeżeli jesteśmy już przy tym temacie to Abbey na moim nagłówku tez jest przerobiona tym sposobem. Ok, mam nadzieję, że roziskrzyłem waszą ciekawość więc przejdźmy do toutorialu :) 

1. Wybieramy zdjęcie i wgrywamy je na PicMonkey


2. Wybieramy zakładkę ze szminką i idziemy na sam dół gdzie wybieramy "Nip Tuck". Teraz osoby używające PicMonkey wiedzą, że przy używaniu opcji przeznaczonych tylko dla premium wyskakuje nam głowa małpki w koronie. Zapewne, żeby nie można było zrobić screena bo symbol psuje obrazek, ale spokojnie można to obejść ;)


3. Przerabiamy twarz jak tylko chcemy, ale staramy się, żeby wyglądała realistycznie.


4. Kiedy twarz jest gotowa oddalamy i robimy screena (klawiszem PrtSc). Wklejamy to do Painta i wycinamy nasz obrazek.


Tak, żeby wyglądało to tak :D


5. Następnie wracamy do naszego pierwszego obrazka, który przed chwilą przerabialiśmy. Klikamy "Discard" i wracamy do pierwszej zakładki. Tam wybieramy opcję na samym dole i sprawdzamy ile ma nasze zdjęcie.


6. Wgrywamy przerobione zdjęcie wycięte w Paintcie i tą samą opcją zmieniamy jego wielkość do tej jaka była na samym początku. (nie bójcie się jeżeli będzie się robiło o 1 czy 2 czy 5 pikseli w inną stronę)


7. Następnie wchodzimy w przedostatnią zakładkę ze wzorami i wybieramy "Your Own" a następnie "open my texture" i dodajemy pierwszą wersję tego zdjęcia od której wszystko zaczęliśmy.


8. Następnie zmieniamy na Blend Mode na "normal".


9. Następną rzeczą którą musimy zrobić to na maksa zmniejszyć zdjęcie w zakładce "Move" tak aby pokryło się z tym niżej.


10. Przybliżamy na twarz i opcją "paint" zmywamy górne zdjęcie z oczu, brwi i ust tak, aby odsłonił się nasz przerobiony wyraz twarzy.


11. Teraz zmieniamy "fade" na 0% i klikamy "Apply" teraz mamy nasze zdjęcie w dobrej jakości z nowym wyrazem twarzy bez pomarańczowej małpy ;D Możemy więc dowolnie edytować nasze zdjęcie.


I na przykład dodać ramkę z polaroida :) 


I już, Wasze zdjęcie jest gotowe!


Co myślcie? Przydatny toutorial? Podobają się Wam moje przerobione zdjęcia? A, no i napiszcie koniecznie co myślicie o nowym wyglądzie bloga! Moim zdaniem jest o wiele lepszy :P

4 komentarze:

 1. Słodkie zdjęcia!!! Bardzo podoba mi się nr.1! Wygląd bloga jest naprawdę fajny ale trochę ciemny... =3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Pierwsze jest też chyba moim ulubionym :3

   Usuń
 2. Świetne zdjęcia, w pełni zgadzam się z Iki Yumejin ;)
  Wszystkie są świetne, ale najbardziej podoba mi się z Apple i Raven <3

  OdpowiedzUsuń