poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Monster High Kolekcjonerska Draculaura /lalkowa potwomorfoza

Witajcie!
W końcu udało mi się zabrać do tego posta, a jest to pierwszy projekt, który ukończyłem na "kwarantannie" (przynajmniej tak mi się wydaje, bo z moją pamięcią nie jest najlepiej). Siedzenie w domu jest idealne na lalkowe projekty, które zazwyczaj zajmują dużo czasu i wymagają, well, siedzenia w domu. I w ten sposób oprócz lalki, którą zaraz opiszę, pracuję jeszcze nad 3 projektami... Jednocześnie. Najpierw zacząłem jeden, jednak musiałem zamówić do niego materiały, więc przerwałem i zacząłem drugi, który przerwałem żeby zacząć trzeci. I w sumie ten trzeci powinienem skończyć w ciągu tego tygodnia więc nie jest źle! Szczególnie, że są już podane nowe daty matur, więc niedługo powinienem się zacząć do nich uczyć ale najpierw chce ukończyć dwa z tych projektów *trzeba mieć jakieś priorytety*.

No właśnie, dzisiaj witam się z Wami jako absolwent liceum, trochę szkoda, że tak wyszło, ponieważ osobiście lubiłem moją szkołę i klasę i miałem nadzieję, że spędzimy te ostatnie tygodnie razem ale pewnie nadrobimy to jak ta cała pandemia się skończy, a z drugiej strony nie będzie ustnych matur, więc z dwojga złego... nie jest źle :DAle wracając do tematu, bo ja tu nagle o szkole zaczynam pisać - Jakieś 2 miesiące temu pojawiła się informacja, że Monster High ma wypuścić dwie nowe kolekcjonerskie lalki, więc moje myśli od razu nakierowały się na kolekcjonerską Draculaurę. Otóż ta lalka jest chyba do dziś moją ulubioną lalką z MH, ponieważ, nie dość, że była bardzo ładnie zrobiona, rzeczywiście wyglądała na kolekcjonerską lalkę, to miała bardzo przystępną cenę i dawała świetne nowe backstory dobrze znanej nam bohaterce. Miałem tak wielkie nadzieję, że będą kontynuowali to jako serię i zrobią pozostałe główne bohaterki w tej wersji, jednak jak sami wiecie, to się nie stało i się nie stanie, gdyż wiemy, że nowe kolekcjonerskie lalki, będą crossoverami ze znanymi horrorami, z tego jedna z nich ma być Pennywise. 

To może być trochę ciekawe, ponieważ ja zawsze strasznie lubiłem Monster High, ale nigdy nie przepadałem za horrorami. Jednak MH używało te znane postacie w taki sposób, że nadawało im kompletnie inną historię, więc jakby nikt w MH nie był seryjnym mordercą, ani nie pożerał dzieci... No cóż, szkoda, że nie będzie to kontynuacja tej serii i mimo, że sam pewnie nie kupię tych nowych lalek, jestem bardzo ciekawy jak je zrobią + wygląda na to, że w końcu zaczynają celować w dorosłych ze swoimi produktami. Ale kto wie może się do nich przekonam jak wyjdą, poczekamy zobaczymy.


Monster High wciąż ma miejsce w moim serduchu i co jakiś czas coś je poruszy i zatęsknię za tymi pięknymi czasami sprzed rebootu… Dodatkowo ja zawsze miałem nadzieję, że kiedyś skierują tę serię do starszych osób (a nie do młodszych...) I właśnie kolekcjonerska Draculaura była, moim zdaniem krokiem w tę stronę. Dodatkowo smutne jest to, że później zrobili "kolekcjonerskie" lalki Skelity, Abbey i Cleo z Ghoulią, które w pewien sposób nawiązywały do podobnych klimatów, jednak to nie było to samo i jakością nie dało się ich porównać + były to lalki normalnej wielkości, a jedną z głównych zalet Draculaury są jej nietypowe dla MH rozmiary...
Tak więc, kiedy pojawiła się informacja o nowych kolekcjonerskich lalkach, postanowiłem zadbać trochę o moją Draculaurę, która przeszła wyjątkowo dużo przez ostatnie 4 lata, odkąd jest w moim posiadaniu. I dzisiaj oprócz mojego "ostatecznego cutomu", chcę pokazać wam jak ta lalka zmieniała się na przestrzeni lat (bo o dziwo nie napisałem nigdy o żadnej jej przemianie). 


Jedyny post jaki można znaleźć o tej pannie jest z 2016 roku (*KLIK*), kiedy to właśnie dostałem ją na Dzień Dziecka, i mimo że jestem fanem tej lalki, nie będę kłamał, że miała ona kilka wad.


Główną wadą była różnica w wyglądzie między cudownymi zdjęciami promocyjnymi, a rzeczywistą lalką. Wiadomo, że na zdjęciach promocyjnych lalka jest wyjątkowo zadbana, jednak ja do teraz nie mogę pojąć dlaczego malowanie twarzy na lalkach, które trafiły do sprzedaży wygląda jak o wiele tańsza wersja tego co dostaliśmy na zdjęciach promocyjnych, jakby wiadomo, że fabryczne wady mogą się zdarzyć, ale to jest lalka kolekcjonerska i jestem zdziwiony że nikt o to nie zadbał... 


Dodatkowo wątpię, żeby jej oryginalne włosy dało się ułożyć w ten sposób. Z tego co pamiętam było ich mało i były dosyć krótkie... Dla porównania zdjęcia, które zrobiłem po próbie ułożenia jej włosów:

Oprócz jakości makijażu moja lalka miał po prostu strasznie rozbieżnego zeza. Pamiętam moment odpakowywania tej lalki, jakby to było wczoraj. Zamówiłem ją przez Internet, więc nie byłem w stanie sprawdzić jej makijażu przed, otwieram paczkę i pierwsze co widzę to jej oczy patrzące w dwie kompletnie inne strony... To było jeszcze zanim nauczyłem się repaintów, więc nie byłem w stanie za bardzo nic zrobić. Wmawiałem sobie, że wcale tego tak nie widać i starłem się nie zwracać na to uwagi... Ale było to bardzo widoczne xd


Starałem się namalować jej większe źrenice, bliżej siebie, jednak nie dużo to pomogło, mimo wszystko tak została przez następne 2 lata.


Za to umiałem już robić rerooty, ale używałem do tego włosów bardzo słabej jakości... Jednak wtedy nie widziałem żadnej alternatywy więc Draculaura padła ofiarą pierwszego rerootu.
Przeszukując laptopa znalazłem zdjęcia, które prawdopodobnie miały trafić na bloga (co się oczywiście nie stało), więc możecie zobaczyć jak wyglądał ten reroot. Główny problem tych włosów jest taki, że one są strasznie plastikowe, i bardzo trudne do ogarnięcia przez co jak widzicie są strasznie "zmechacone". Dodatkowo możecie zobaczyć jak Draca podziwia jednocześnie lewą i prawą ścianę mojego pokoju.

Zrobiłem też mini sesję, z której jedno zdjęcie służyło jako nagłówek mojego bloka, przez dosyć długi czas jeżeli dobrze pamiętam. Jednak oczywiście nie byłem w stanie go znaleźć, więc sama sesja musi wystarczyć (te zdjęcia też miały trafić na bloga i też to się nie stało... Draculaura miała jakiegoś pecha ale cóż, lepiej późno nić wcale!)

I potem nadszedł cudowny okres eksperymentalnych repaintów… Pamiętam, że nauczyłem się wtedy jak malować lalki, jednak oczywiście nie wychodziło mi to najlepiej, mimo to, malowałem wszystko jak leci i cóż... efekt możecie zobaczyć poniżej xDDodatkowo w międzyczasie zmieniłem jej fryzurę ale szczerze mówiąc kompletnie tego nie pamiętam. Jak widzicie twarz jest oczywiście absolutnie cudowna, brwi pierwsza klasa, jedna dłuższa ale trzeba się wyróżniać... No dobra może zostawia trochę do życzenia. 


Oczywiście żartuję, aktualnie nie mogę na nią patrzeć, w sensie miała miły wyraz twarzy ale jakościowo to ten repaint był tragiczny... Ale hej wracamy do okresu około 2 tygodni przed zamknięciem szkół, kiedy zacząłem myśleć o kolejnej przeróbce tej lalki.
Zorientowałem się, że w moich zapasach mam lalkowe włosy w kolorze czarnym i pudrowym różu, najlepsze jest to, że zajęło mi rok, żeby się ogarnąć, że to są idealne włosy dla kolekcjonerskiej Draculaury. Namalowałem jej też nową twarz, jednak tym razem starałem się bazować na zdjęciach promocyjnych i przywrócić jej tego kolekcjonerskiego ducha, którego straciła gdzieś po drodze.

I tak wyglądała po rerootcie i repaintcie:


Oczywiście tutaj jest jeszcze przed ułożeniem włosów ale już wtedy byłem z niej niesamowicie zadowolony. Postanowiłem pozbyć się jej rzęs, ponieważ między innymi były wczepione za nisko + bardzo przeszkadzają podczas repaintu. Myślałem o tym, żeby przykleić jej sztuczne rzęsy ale aktualnie została tak jak jest.


Jedną z największych wad tej lalki był jej stojak, który jednocześnie był pięknie zrobiony i nie pasował do tej lalki. Oczywiście nie mówią o stylu, a o wielkości. Sama podstawka do stojaka nie dość, że była za mała to jeszcze była dziwnie wypukła, przez co moja lalka zawsze albo się przewracała, albo zjeżdżały z niej nogi, po prostu była nie przystosowana do tej lalki. Nie wiem kto to zaprojektował ale jestem zdziwiony, że nikt nie zauważył tego problemu. Tak więc musiałem wziąć sprawę w swoje ręce i zrobiłem większą podstawkę, używając tej od Gooliope (RIP padła ofiarą nieudanego projektu wiele lat temu). Tak więc wypełniłem puste miejsca, żeby utworzyć gładką powierzchnię, pomalowałem na czarno, przykleiłem do niego trzymak od oryginalnego stojaka i wszystko było pięknie.


Największą częścią tego projektu nie była jednak sama lalka. Jedną z najlepszych części kolekcjonerskiej Draculaury było jej pudełko w kształcie trumny. Osobiście zawsze starałem się trzymać ją w tym pudełku, ponieważ zawsze o wiele lepiej się w nim prezentowała. Jednak oczywiście były problemy, trudno było ją ułożyć, nic ją nie trzymało i po prostu pozostawiało wiele do życzenia. Dlatego postanowiłem rozłożyć jej pudełko na części i zrobić z niego swojego rodzaju gablotkę, którą będzie się "nasuwało" na lalkę od góry, dzięki czemu nie będzie problemu z ustawieniem jej w dowolnej pozycji, zależało mi też na tym, żeby było wystarczająco dużo miejsca, na stojak i na rozłożenie parasolki.Żeby wszystko było mocne, musiałem każdą część podkleić kilkoma warstwami tektury, możecie zobaczyć ten proces na zdjęciach poniżej:
I tak prezentowały się pierwsze sklejone ściany. Jeżeli chodzi w wnętrze, to bardzo chciałem odwzorować ten trumienny atłas wyszywany w kształt pajęczyny, który był w oryginalnym pudełku. Dlatego musiałem poczekać z przyklejeniem tyłu, ponieważ byłoby to niesamowicie trudne do zrobienia przez dolny otwór.


Tak jak napisałem, najpierw chciałem wyszywać kształt pajęczyny, jednak bardzo szybko się poddałem, ponieważ moja maszyna do szycia nie łapała nici przez gąbkę. Postanowiłem więc po prostu wypełnić wnętrze atłasem i w sumie fajnie wyszło, wydaję mi się, że gdybym wyszywał jeszcze pajęczyny było by tego zdecydowanie za dużo i przytłaczałoby lalkę.


Efekt KońcowyI tak prezentuję się skończona Draculaura w swojej gablocie. Muszę przyznać, że jestem niesamowicie zadowolony z efektu końcowego i bardzo się cieszę, że podjąłem się tego projektu.


Jak widzicie, udało mi się powiększyć pudełko praktycznie dwukrotnie, dzięki czemu jest bardzo dużo miejsca w środku i lalka może spokojnie stać na swoim nowym powiększonym stojaku :D


Strasznie mi się podoba jak masywne jest teraz to pudło i rzeczywiście wygląda jak taka wielka kamienna trumna.


Starałem się dodać dużo detali, żeby boki nie były po prostu jednolite i nudne i to też wyszło bardzo fajnie.


A tak wygląda gablotka po rozłożeniu, góra jest po prostu nasuwana na podstawę pudełka.


Wnętrze, tak jak wcześniej wspomniałem jest wypełnione atłasem w bardzo bladym odcieniu różowego. Wiem, że na tych zdjęciach za bardzo nie widać, ale tak jest to różowy. Był to jedyny odcień, który miałem w zapasie i w miarę pasował i teraz bardzo się cieszę, że go użyłem, ponieważ mam wrażenie, że lalka na jego tle wygląda o wiele bardziej dojrzale (?) i kolekcjonersko. 


I kilka zbliżeń na twarz i włosy. Stroju oczywiście nie dotykałem, akurat on od początku był cudowny.


I wydaje mi się, że na tą chwilę jest to najlepszy repaint jaki zrobiłem. Jestem naprawdę niesamowicie z niego zadowolony, wyszedł po prostu tak idealnie :D Jak wcześniej pisałem, bazowałem na zdjęciach promocyjnych, jednak pozwoliłem sobie na kilka drobnych zmian.I z rerootu również jestem bardzo zadowolony, co prawda jej włosy wciąż nie wyglądają jak na zdjęciach promocyjnych ale mają swój własny urok i są o niebo lepsze, zarówno od oryginalnych jak i od mojego wcześniejszego rerootu :PI nowa podstawka do stojaka, nic specjalnego po prostu jest wystarczająco duża, aby rzeczywiście utrzymać lalkę.

Oraz na koniec, zdjęcia porównawcze:Coś jest z tym bardzo jasnym, bladym różem, że cała lalka prezentuje się kompletnie inaczej...


A jakby ktoś się zastanawiał tak aktualnie wygląda moja kolekcja Monster High, tak zostało mi jedynie pięć lalek na półce... Niesamowite jak pomyślę co było kiedyś.


Dla porównania, te same dwie półki około 2 lata temu.


I to by było wszystko, co myślicie o potwomorfozie Draculaury? Udało mi się nadać jej jeszcze bardziej "kolekcjonerski wygląd"? Osobiście jestem niesamowicie zadowolony z efektu końcowego i bardzo się cieszę, że podjąłem się tego projektu. Dosłownie mam wrażenie, że tchnąłem w tą lalkę nowe życie (albo nieżycie?) bo wcześniej była już na granicy śmierci naturalnej :P

To tyle na dzisiaj, podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach a tymczasem pozdrawiam i do napisania! (miejmy nadzieję, że już niedługo, jak skończę jeden z moich trzech projektów)

31 komentarzy:

 1. Jest absolutnie genialna 🤩😍

  OdpowiedzUsuń
 2. To niesamowite, jak wiele pracy zajęło doprowadzenie do efektu końcowego, ale zdecydowanie teraz lalka wygląda o wiele bardziej rasowo :D
  Szczerze do tej pory nie zdawałam sobie sprawy ile naprawdę zajmuje ogarnianie takich projektów, sama ostatnio wzięłam się za szycie bardziej podstawowych ubranek i jestem zaskoczona jak wiele cierpliwości potrzeba, żeby zadbać o każdy detal...
  Wyczekuję kolejnych projektów, uwielbiam oglądać i czytać o efektach twojej pracy:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mówiłem to już wielokrotnie, podziwiam twój zapał, ja jestem zbyt leniwy do takiej roboty. Kiedyś zacząłem reroot scenki, tak żeby zobaczyć czy mi wyjdzie... no wyszło, tylko, że pół głowy, bo w połowie pracy stwierdziłem, a dobra umiem, już mi się nie chce.... masakra! Rób puki możesz, w pewnym momencie zapał odejdzie, niestety, albo braknie czasu, bo życie przygniecie człowieka obowiązkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah, dziękuję bardzo! Do rerootów zdecydowanie potrzeba cierpliwości (czasami bardzo dużo). I miejmy nadzieję że mój zapał jednak nigdy nie minie :D

   Usuń
 4. Zdecydowani ostateczna wersja jest najlepsza. Świetny reroot i repaint. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoja "potowomorfoza" tej Draculaury jest niezaprzeczalnie piękna ♡. Brakuję mi słów by opisać zachwyt. Jesteś w stanie z lalki zrobić wręcz małe dzieło sztuki, jestem pod wrażeniem zdolności.

  Tak jak Ty, jestem ciekaw, jakie lalki zaprezentuje Mattel. Miejmy nadzieję, że będą naprawdę solidne (mam nadzieję, że to zapowiedź wznowienia serii, jeżeli tylko lalki trzymały by poziom sprzed rebootu, to jak najbardziej czekam! Aczkowiek, wątpie, aby zdecydowali się to zrobić.)

  Czekam na kolejny wpis i mam nadzieje, że uraczysz nas trochę szybciej, niż za kilka tygodni haha
  Twój blog jest jedynym z moich ulubionych od 5 lat (i w ogóle jesteś w moim wieku i też skończyłem lo! Podzielam radość odwołania ustnych ;D )

  Pozdrawiam~

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo!
   Osobiście mam wrażenie, że powrócą do jakości sprzed rebootu (myślę, że ogarnęli, że to on był powodem upadku MH) szczególnie skoro te lalki mają przedstawiać postacie takie jak Pennywise i z tego co wiadomo nie będą najtańsze. No ale możemy tylko trzymać kciuki i czekać :D

   Postaram się napisać nowy post jak najszybciej ale jeszcze nie skończyłem wspomnianej wcześniej lalki (jednak mam ogromna nadzieję, że uda mi się ją skończyć w weekend) A tymczasem jeszcze raz dziękuję i również pozdrawiam! c:

   Ps. Łączmy się w radości z powodu odwołania ustnych :D

   Usuń
 6. Co tu dużo pisać, jak zawsze – pięknie! ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. WORK OF ART ♡

  Matt, zdarzy Ci się przejerzeć strony z MH czy EAH? Obejrzeć filmy, odcinki serialu? Narysować postacie z tych serii?
  A propo lalek kolekcjinerskich/ekskluzywnych – które lalki z MH i EAH na SDCC najbardziej przypadły ci do gustu (pytam o wszystkie lat, gdy pojawiały się na tym wydarzeniu te serie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Tak zdarza mi się, chociaż częściej powracam do MH niż do EAH. (szczególnie do filmów ale zdarza mi się obejrzeć drugi sezon odcinków <3) Co do rysowania to ciągle mam to w planie ale cały czas nie mogę się za to zabrać :P

   Z EAH najbardziej podobała się Cerise i Cedar w kolekcjonerskim wydaniu, I naprawdę długo przymierzałem się do kupna tej drugiej, jednak nigdy do tego nie doszło :/
   Co do MH to chyba najbardziej podoba mi się zestaw Kierana i Dijinni, aczkolwiek lalki z SDCC z MH nie robiły na mnie nigdy takiego wrażenia jak te z EAH.

   Usuń
 8. Twoja wersja tej Dracualury pownna być tą oficjalną! Matthew gdybyś pracował w takiej firmie jak Mattel czy Hasbro... o Jezu już widzę jakie pięknę lalki byłby wydawane! Masz niesamowity talent!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! ❤ Fajnie by było pracować w takiej firmie... może kiedyś c:

   Usuń
 9. Jest przepiekna! Wszystko co wychodzi spod Twoich rąk to C U D A! ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podziwiam każdą Twoją pracę, jednak z Draculaurą to już 'przesadziłeś' :D Jest prze przecudowna, klimatyczna i ta ostateczna wersja po prostu zwala z nóg. Masz ogromny talent i oby tak dalej! Jak już tylko otworzą muzeum z Twoimi pracami to z wielką chęcią przyjdę pooglądać lalki hahah :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Efekt końcowy jest cudowny! Nie przepadam za tą lalką- twarz ( oczy i rzęsy mnie drażnią, sztuczne rzęsy zaakceptowałam u Barbie i lalek od Disney Store, ale u tej mi nie pasują). Ogólnie pomysł był ciekawy, ale wykonanie włosów i twarzy już nie. Dla mnie sukienka jest ok, ale wolę standardowy styl rysowania oczu u lalek MH. Ogólnie ta lalka mnie nie zachwyciła, ale Twoja wersja już tak. Twarz jest cudna, taka mroczna i ma to coś w sobie. I moim zdaniem bez rzęs prezentuje się lepiej. Ogólnie to podziwiam Twoje przeróbki lalkowe. Twoja Skelita mnie tak urzekła. Widzę, że się u Ciebie dużo zmieniło w kolekcji. U mnie też ( sprzedałam wszystkie lalki, a po roku zaczęłam od nowa zbierać i na innych zasadach). Muszę sobie w końcu kupić jakąś lalkę MH, bo na razie nie kupiłam ani jednej. A kiedyś to była moja ulubiona linia lalek i przez nią zaczęłam lubić lalki tak naprawdę. Ok,już dosyć o mnie. Muszę zacząć czytać Twojego bloga od początku( dawno temu czytałam, a potem przestałam, bo jakoś znudziło mnie czytanie blogów, bo miałam inne rzeczy do robienia w wolnym czasie, chociaż na początku września zajrzałam na Twojego bloga i trochę postów przejrzałam). Także wszystkiego dobrego i dalszym sukcesów lalkowych i artystycznych. I inni mają rację - mógłbyś pracować u Mattela, Twoje projekty dałyby powiew świeżości i piękna. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakbym napisała dwa podobne komentarze to przepraszam, nie ogarniam trochę bloggera ( kiedy ja ostatnio coś komentowałam na blogu...). Twoja końcowa przemiana jest cudowna! Nie przepadam za tą lalką - sukienka jest ok, ale styl rysowania oczu i rzęsy nie przypadły mi do gustu ( sztuczne rzęsy podobają mi się u Barbie i lalek od Disney Store, ale u MH nie za bardzo). Wersja oryginalna miała też nieciekawe włosy. Twoja ma cudne loki. Twarz jest mroczna, ma w sobie to coś. Robisz wspaniałe przeróbki lalkowe. Widzę, że się u Ciebie dużo zmieniło w kolekcji. U mnie też ( sprzedałam wszystkie lalki, a po roku zaczęłam znowu zbierać, ale na innych zasadach). Muszę w końcu kupić lalkę MH, bo jeszcze nie kupiłam an jednej. A to przez MH zaczęłam lubić tak naprawdę lalki i kiedyś to była moja ulubiona linia lalek. Ok, dosyć o mnie.Twoja przemalowana Skelita mnie zachwyciła. Życzę dalszych lalkowych i artystycznych sukcesów. I inni mają rację - mógłbyś pracować u Mattela. Pewnie stworzyłbyś piękne lalki, które wprowadziłyby powiem świeżości w czasach, gdy o jakości się zapomina. Czasami myślę, że Ruth Handler przewraca się w grobie na widok współczesnych, wadliwych Barbie, które idą do sprzedaży. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Ja też o mało nie sprzedałem wszystkich lalek z MH, ostatecznie kilka się nie sprzedało i to są właśnie te, które stoją teraz na półce, więc w sumei dobrze wyszło :D Życzę powodzenia w nowej kolekcji i jeszcze raz dziękuję :3
   Ps. Mam włączoną moderację komentarzy, tzn. że komentarz pojawi się dopiero jak go przeczytam i opublikuję ;)

   Usuń
 13. Na prawdę jestem do wrażeniem, Draculaurajest przepiękna. Zdecydowanie bardziej wolę Twoją wersje aniżeli Mattela. Uwielbiam podziwiać Twoje pracy. ��♡

  PS. Matt, tak odbiegając troche od tematu postu – nie rozważasz zaczęcia zbierania MH czy EAH od nowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Aktualnie nie bardzo, czasami przemknie mi przez myśl zebranie podstawowych upiorek z pierwszej serii ale ostatnio coraz rzadziej, co do EAH to nigdy nie wróciła mi chęć na te lalki, może kupiłbym Cedar z SDCC, gdyby była tańsza :P

   Usuń
 14. Bajeczna��. Jestem zachwycony tą dbałością o detale (a nawet gablotką).
  Niesamowity talent, co tu innego napisać?

  •dollslover

  OdpowiedzUsuń
 15. Miałem powstrzymać się od komentowania, bo stale się powtarzam. No, ale jak można nie dodać krótkich słów zachwytu pod tak piękną pracą? Już sama gablotka/pudełko po drobnych przeróbkach wygląda świetnie, a Draculaura to mistrzostwo!

  Pięknie! Świetnie! Profesjonalnie! - napisałem to już wielokrotnie i pewnie napiszę jeszcze nieraz.

  Z każdym nowym postem widać Twój ciągły artystyczny rozwój. Czerp radość z tworzenia, by przelewać ją na kolejne wspaniałe projekty.

  Artur K. – człowiek, który ciągle się powtarza… :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jeszcze raz dziękuję bardzo! I proszę się nie powstrzymywać od komentowania, bo komentarze to moja ulubiona część pisania bloga! :D

   Usuń
 16. Wyszło Ci po prostu cudownie (jak zwykle zresztą) i zgodzę się, blady róż pudełka dodaje jej takiej... kolekcjonerskiej elegancji :3

  OdpowiedzUsuń